Новини "Дирекції парків"

У парку "Сосновий бір" триває фестиваль скульптур "ДИВОСВІТ. Минуле на дотик"

29 Серпня 2017, 13:53

Нагадаємо, проект стартував 12 серпня. У рамках заходу працюють 8 українських скульпторів: Роман та Олександр Турецькі, Володимир Толстопятов, Данило Лавріненко, Іван Підгайний, Антон Кириленко, Віталій Протосеня, Олена Додатко.

- Щиро радю, що фестиваль відбувся і цього року, - говорить директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко. – Дякую усім, хто долучився до його організації й запрошую черкаців поспостерігати за творчістю скульпторів. Крім того, щотижня на відвідувачів чекатиме розважальна програма з майстер-класами та показами фільму. Усі забави будуть тематичними.

Нагадаємо, цього року комунальне підприємство отримало 400 тис грн субвенції з обласного бюджету. Ці кошти використають для проведення ремонтних робіт. Сам же фестиваль організований за кошти підприємства та партнерів.

- Коли ми розглядали вартіанти втілення фестивалю ще торік, то був варіант кінетичних скульптур, які рухатимуться від води, але зупинилися на так би мовити антивандальному варіанті, - розповідає головний натхненник проекту, черкаський скульптор Роман Турецький. – Крім того, ті місця, які є в парку, природній ландшафт, схили, на них ми можемо знайти артефакти, які просто виходять із землі. Чому так? Бо передусім це буде цікаво дітям. Адже вони думають, що динозаври – це щось з Америки і в існує тільки кіно і мультиках. Але діти не знають, що у нас водилися мамонти, саблезубі тигри, світовий океан був із гігантськими ракушками, що у нас літали комахи з розмахом крил більше метра... Їм це ніхто не розповідає, вони не ходять у музеї. Таким чином вони матимуть безкоштовний маленький музей у парку.

Фігури виготовлять із фібробетону. Майстер каже, матеріал міцний та зручний для творчості. Автори виготовлять скульптури, а реконструкцію струмків – будівельники.

- Такі фестивалі надзвичайно корисні, бо з кожним таким кроком місця відпочинку удосконалюються, а фестиваль привертає увагу до роботи скульпторів і таким чином робить жителів Черкас причетними до того, що відбувається, - ділиться враженнями молода мама, громадська діячка Тетяна Волочай.

Майстри працюють просто неба щодня з 9-ї до 18-ї години, крім неділі.

Запрошуємо до черкаських парків відпочити та поспостерігати за роботою майстрів.

На головну